Blog

Czy kampery nadają się do zamieszkania całorocznego?


Długie wyjazdy i wycieczki kamperem mają swój niezaprzeczalny urok, którego kluczowym elementem jest duch przygody. Takie wyprawy w wygodnych warunkach, które stanowią jednak pewną egzotykę, okazują się często wspaniałym przeżyciem, a bardzo wiele osób decyduje się na nie regularnie. Wakacje spędzone w kamperze kojarzą się jednak, no właśnie, z wakacjami, ładną pogodą i przede wszystkim wysoką temperaturą. Większość użytkowników tych pojazdów nie decyduje się spędzenie w nich zimy. Mimo to jest wielu ludzi, którzy mieszkają w kamperach na stałe. I to nie tylko w cieplejszym klimacie, ale również w Skandynawii oraz u nas, w Polsce. Okazuje się, że pojazdy tego typu sprawdzają się jako doskonałe lokum podczas każdej pogody.

Czy kampery nadają się na każdą pogodę?

Okazuje się, że tak, jak najbardziej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszkać w kamperze w czasie zimy, a nawet minusowych temperatur. Nowoczesne pojazdy tego typu są wyposażone w ogrzewanie na prąd lub gaz i pozwalają bez problemu uzyskać ciepło całkiem zbliżone do tego, które panuje w większości mieszkań. Są również bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu chronią przed wilgocią i opadami, a także zatrzymują ciepło wewnątrz. Zwykle posiadają też porządną wentylację, która sprawia, że po włączeniu ogrzewania wciąż mamy dostęp do świeżego powietrza. Z kolei klimatyzacja pomaga w upalne lato, czyniąc przebywanie w kamperze przyjemnym przez cały rok. 

Czy w kamperze można zamieszkać na stałe?

Tak jak zostało wspomniane, istnieje wiele osób, które spędzają w kamperach długie lata, a nawet całe życie. Choć oczywiście różni się to od mieszkania w klasycznym domu, jest jak najbardziej możliwe. Podczas gdy zakup i wynajem kamperów na krótkie wycieczki to bardzo popularne rozwiązanie, te pojazdy są doskonale przystosowane do przebywania w nich przez cały rok, podczas wielomiesięcznych wycieczek, a także traktowania ich jako tymczasowe lub nawet stałe miejsce zamieszkania. Dostęp do gazu, elektryczności oraz takich sprzętów codziennego użytku jak lodówka i prysznic sprawiają, że taki mobilny dom nie różni się aż tak bardzo od zwyczajnej kawalerki. 

Wróć