Blog

Gdzie można parkować kamperem, a gdzie nie?


Podróżowanie kamperem to popularna forma spędzania wypoczynku zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Kamper to odpowiednio wyposażony pojazd, który zapewnia pasażerom miejsce do spania i do przygotowywania posiłków. W jakich miejscach parkowanie kamperem jest zabronione? Jakie miejsca są przeznaczone do parkowania kamperem? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Życzymy udanej lektury.

Jakie miejsca są przeznaczone do parkowania kamperem?

Kamperem można zwiedzić niemal każdy zakątek świata. Jest to pojazd specjalnie przystosowany do dalekich podróży, które można odbywać o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać o tym, że kamper to pojazd o masie, która często przekracza 3,5 tony. Oznacza to, że nie można z nim zaparkować w dowolnym miejscu. Kamper może się zatrzymać wyłącznie na wyznaczonym polu kempingowym. Wówczas możliwe jest swobodnie rozstawienie stolików i krzeseł oraz rozłożenie markizy. Kamperem można też parkować na specjalnych parkingach przeznaczonych dla kamperów.

Gdzie nie można parkować kamperem i na co należy uważać?

Będąc właścicielem kampera, należy pamiętać o tym, że nie można go parkować w wąskich uliczkach. Mogłoby to utrudniać przejazd innym pojazdom i zagrażałoby to bezpieczeństwu innych kierowców. Co ciekawe, kamperem o masie nieprzekraczającej 3,5 tony można parkować wszędzie tam, gdzie da się zaparkować samochód osobowy, jednak nie można wówczas kempingować. Przed rozpoczęciem podróży warto też zadbać o to, aby pojazd turystyczny miał aktualne przeglądy i ubezpieczenia. Dzięki temu podróżowanie kamperem będzie legalne i bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajem kampera w sprawdzonej wypożyczalni kamperów.

Wróć