Blog

Kamper a przyczepa kempingowa – czy to jedno i to samo?


Czy kamper i przyczepa kempingowa to taki sam komfort podróżowania i noclegu? Ta pozornie prosta kwestia wśród miłośników turystyki kempingowej budzi wiele kontrowersji. W końcu każdy z tych pojazdów ma swoje zalety, ale również i wady. Poniżej przedstawiamy najważniejsze różnice między nimi oraz odpowiadamy na pytanie, które z nich lepiej sprawdzi się podczas urlopu.

Czym charakteryzuje się kamper?

Kamper to nic innego jak samochód z przyczepą mieszkalną. Jego zaletą jest fakt, że pozwala na swobodne przemieszczanie się wraz z miejscem noclegowym. Najczęściej wyposażony jest w łóżko, kuchenkę gazową oraz lodówkę, łazienkę z prysznicem i toaletę. Wiele modeli ma również inne udogodnienia, które uprzyjemniają podróżowanie. Osoby wybierające taką formę turystyki nie muszą martwić się o rezerwację miejsca noclegowego na kempingu czy w hotelu. Co więcej, mogą ze sobą zabrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a nawet swojego pupil, np. psa lub kota.

Podróżowanie kamperem daje nam dużą swobodę i możliwość planowania trasy. To sposób na poznawanie nowych miejsc i ludzi, np. podczas wspólnie spędzonego czasu przy ognisku.

Jeśli marzysz o podróży tym pojazdem, skorzystaj z oferty firmy SpiderCamper. To doświadczona firma zajmująca się wynajmem oraz sprzedażą kamperów.

Czy warto wypożyczyć przyczepę na urlop?

Przyczepa kempingowa to alternatywa dla kampera. Wymaga ona jednak posiadania odpowiedniego ciągnika, który pozwoli na bezpieczne przemieszczanie się. Przyczepy kempingowe mają zazwyczaj mniejszą powierzchnię niż kampery, co może być znaczącą wadą. Najmniejsze modele mieszczą tylko dwie osoby, choć są one także lżejsze oraz bardziej zwrotne niż większe kampery. Przyczepy wyposażone są w podstawowe udogodnienia takie jak lodówka, kuchenka gazowa czy łazienka.

Wróć