Blog

Plusy i minusy podróżowania kamperem?


Kilkudniowy wyjazd ze znajomymi lub rodziną na wakacyjną bądź po prostu krajoznawczą wycieczkę to bardzo fajna sprawa, która pozwoli nam na poznanie nowych zakątków zarówno naszego, jak i obcego kraju. Jednym z rozwiązań, jakie możemy zastosować w kwestii samego dojazdu, jak i noclegu jest wynajem bądź zakup kampera. Przyjrzyjmy się, jakie są wady oraz zalety podróżowania tym środkiem transportu.

Plusy podróżowania kamperem

Opisując plusy, jakie płyną z podróżowania kamperem, na pierwszym miejscu należy na pewno wspomnieć o oszczędności pieniędzy. W innym przypadku musielibyśmy przeznaczyć dużą sumę na noclegi w poszczególnych zwiedzanych podczas naszej trasy miejscach. Z kamperem natomiast niezależnie od tego, gdzie się znajdziemy, „nocleg” jest zawsze w zasięgu ręki. Drugą zaletą, która dotyczy kamperów, jest niewątpliwie możliwość samodzielnego dostosowania zarówno czasu wyjazdu, jak i przebiegu danej trasy, ponieważ nie jesteśmy zależni od żadnych rozkładów jazdy oraz środków komunikacji, których one dotyczą. Możemy też zrobić sobie wiele różnych przystanków w interesujących nas i jednocześnie trudno dostępnych miejscach. Bez wątpienia korzyścią wynikającą z poruszania się kamperem jest również dostęp do instalacji sanitarnych w ich wnętrzu.

Minusy podróżowania kamperem

Niestety, kampery podobnie jak i inne rzeczy mają swoje wady. W kontekście podróżowania tym środkiem transportu jedną z bardzo częstych wad są oczywiście gabaryty tego pojazdu. Kampery są na ogół wysokimi oraz ciężkimi pojazdami, dlatego też wymagają one unikania dróg z ograniczeniami co do wagi pojazdu, jak również i takich, które posiadają niskie mosty lub wiadukty czy wąskie drogi. Dla niektórych osób kolejny minus wynikający z podróżowania kamperem może stanowić także konieczność regularnego dbania o porządek w jego wnętrzu, ponieważ nawet kilkudniowy bałagan może nam znacznie utrudnić lub uprzykrzyć cały wyjazd. Jeśli chodzi o wady tego środka transportu, to należy także pamiętać o tym, że kamperem powinniśmy parkować w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, czyli np. na  kempingu lub parkingu.

Wróć