Blog

Podróż kamperem z dziećmi. Jak ją zorganizować?


Wiele osób marzy o podróżowaniu kamperem. Nie każdy jednak wierzy, że uda mu się zorganizować taką wyprawę, zwłaszcza gdy w grę wchodzą wakacje z dziećmi. Okazuje się jednak, że zorganizowanie podróży kamperem dla całej rodziny wcale nie musi być trudne. Sukces tkwi w wyborze odpowiedniego pojazdu, dobrej organizacji oraz odrobinie cierpliwości. Jak zorganizować taki wyjazd? Co ze sobą zabrać i na jaki kamper się zdecydować? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w dalszej części tego artykułu, w którym udowodnimy Ci, że podróż kamperem to doskonała opcja na wakacje zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

Jak zaplanować podróż kamperem z dziećmi?

Decydując się na podróżowanie kamperem z dziećmi, należy przede wszystkim wybrać odpowiedni pojazd. Kamper musi być na tyle duży, by każdy członek rodziny znalazł przestrzeń dla siebie. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, powinieneś zwrócić uwagę na możliwość montażu fotelików oraz łóżeczek turystycznych. Ponadto powinieneś też zastanowić się nad rozmieszczeniem wyposażenia w pojeździe. Wybieraj wyłącznie te kampery, które mają mnóstwo pojemnych szafek i skrytek, w których możesz pochować ubrania i niezbędne akcesoria. Przy czym musisz pamiętać, że podróżowanie kamperem wymaga selekcji ubrań i przedmiotów, które zabiera się w podróż. Zdecyduj się na różnorodne ubrania, ale nie przesadzaj z ich ilością. W końcu na campingach z pewnością znajdziesz pralnię.

Nie zapomnij też o apteczce. Przy pakowaniu zabawek dla dzieci z kolei wybierz wyłącznie te ulubione, nie zabieraj ze sobą wszystkich pluszaków i książeczek. Znaj umiar także przy kompletowaniu zapasów spożywczych. Zwykle większość artykułów możesz kupić na bieżąco. Ponadto wynajmując lub kupując kamper, oceń jego stan techniczny. Nie warto stawiać na kampery z niepewnych źródeł lub te o budzącym wątpliwości stanie. W podróży z dziećmi niespodzianek może być wiele, po co więc ryzykować, dokładając sobie kolejnych w postaci awarii silnika lub niesprawnego wyposażenia. Jeśli chcesz uniknąć stresu i dodatkowych kosztów, postaw na sprawdzone wypożyczalnie takie jak np. nasza wypożyczalnia SpiderCamper, która oddaje do dyspozycji w pełni sprawne i regularnie serwisowane pojazdy.

Wróć