Blog

Savoir vivre podczas pobytu na kempingu


Odpoczynek na kempingu to popularna forma spędzania wolnego czasu, z której korzystają osoby w różnym wieku. O czym jednak pamiętać podczas pobytu? Poznaj podstawowe zasady.

Ustawienie namiotu lub kampera

Najważniejszą sprawą jest ulokowanie swojego namiotu, lub kampera. Na niektórych kempingach są wydzielone i numerowane miejsca, stąd sytuacja jest prostsza. Wystarczy rozłożyć się we wskazanym obrębie. Jeśli natomiast nie ma określonej przestrzeni i panuje całkowita dowolność, wtedy warto zachować rozsądek i wziąć pod uwagę komfort wszystkich gości przebywających na polu namiotowym. Nie jest wskazane parkowanie kampera bezpośrednio przed drzwiami sąsiadów, a także w zbyt małej odległości od jego miejsca pobytu. Każdemu należy się, choć minimalna prywatność, stąd starajcie się zachować dystans i zostawcie innym przestrzeń na swobodne poruszanie się oraz rozłożenie swoich rzeczy.

Cisza nocna

Pamiętajcie także o przestrzeganiu regulaminu obowiązującego na danym polu namiotowym. Dotyczy on każdego gościa, a niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności. Szczególnie zwróćcie uwagę na swoje zachowanie w godzinach ciszy nocnej. Wynajem kamperów jest bardzo popularny i korzystają z takiej formy odpoczynku ludzie w różnym wieku. Osoby starsze cenią sobie ciszę i relaks, zwłaszcza wieczorową porą. Dlatego po godzinie 22:00 bezwzględnie należy zrezygnować ze słuchania muzyki, czy głośnych rozmów. Oczywiście siedzenie w gronie najbliższych przy ognisku lub grillu nie jest zakazane, natomiast starajcie się zachowywać cicho, aby umożliwić innym osobom spokojny sen.

Podobna zasada obowiązuje rano. Niektórzy kochają wstawać o poranku i wcześnie rozpoczynać dzień. Nie oznacza to natomiast aby hałasować i krzyczeć, gdyż inny goście mogą jeszcze spać.

Zachowanie czystości

Nie bez znaczenia jest dbanie o czystość. Na kempingu każdy korzysta z części wspólnych. Prysznice, toalety, zlew, a także przestrzeń dookoła namiotu lub kampera. Pamiętajcie, aby miejsce, na jakim się rozkładacie zostawić w takim samym stanie, w jakim je zastaliście. Posprzątajcie po sobie, wyrzućcie śmieci i pozostałości po ognisku, tak aby inni mogli z przyjemnością rozpocząć swój pobyt. Nie zapominajcie także o wspólnej umywalce, czy prysznicu. Resztki jedzenia w zlewie nie wyglądają zbyt estetycznie, a dodatkowo takim zachowaniem zmuszacie innych do sprzątania po Was.

Wróć